Dzień dziecka
Festyn rodzinny
Ten dzień był wyjątkowy.
Z okazji Dnia Dziecka wszystkie Panie z przedszkola przygotowały dzieciom niespodziankę i przedstawiły bajkę "Czerwony Kapturek" w obsadzie:
NARRATOR - Elżbieta Ciborowska, CZERWONY KAPTUREK - Monika Marczak
MAMA KAPTURKA - Wioletta Pietroń ,BABCIA - Małgorzata Stojewska
WILK - Izabela Lewandowska - Bystrek, GAJOWY - Agnieszka Paszkiewicz
ZAJĄC - Katarzyna Struś , STRUMYK - Justyna Kumaniecka
STRACH NA WRÓBLE - Justyna Kołaczkowska
DRZEWA - Joanna Dąbrowska, Agnieszka Borowska
PTAKI - Małgorzata Gajda, Beata Fiutak, Barbara Runowska, Hanna Purcha
Zaskoczone dzieci gromkimi brawami oklaskiwały swoje panie.
Po przedstawieniu Pani Dyrektor Agnieszka Paszkiewicz złożyła wszystkim dzieciom życzenia i wręczyła podarunki: każda grupa otrzymała zabawki, a każde dziecko indywidualnie - paletki na rzepy.

Życzymy wszystkim dzieciakom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej!!!
Dnia 27 maja 2010r  odbył się Festyn Rodzinny pt "Fajnie i wesoło ćwiczyć jest z rodzinką"

Uroczystość ta była doskonałą okazją do integracji rodziców wszystkich przedszkolaków
i pracowników przedszkola. Po oficjalnym rozpoczęciu, każde dziecko mogło wesoło spędzić czas wspólnie z rodzicami a atrakcji nie brakowało:

- Rozstrzygnięto konkurs "Sławno - moja mała  Ojczyzna" - chętni recytowali swoje wiersze a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki
- Odbyło się wiele  konkurencji sportowych, sprawnościowych przeplatanych zabawą przy muzyce
- Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los był wygrany i niósł za sobą nagrodę niespodziankę.
Ponieważ na świeżym powietrzu apetyty dopisywały zadbano o mały posiłek: kiełbaskę z grilla, napoje.

Podczas Festynu (i ze sprzedaży ciast) zebrano
kwotę 2161 zł,
która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu ogrodowego.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
Pani Annie Czyż za koszulki i czapeczki dla przedszkola oraz wszystkim Rodzicom i Sponsorom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie festynu.
Dzień marchewki
Dzień ten odbył się w ramach realizacji programu„Kubusiowi Przyjaciele Natury”.Program  ten to inicjatywa firmy Tymbark – producenta soków KUBUŚ, realizowana we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Od rana było pomarańczowo – każde dziecko w swoim ubiorze miało jakiś element koloru marchewki a na głowach czapeczki lub opaski. Po śniadaniu wszyscy spotkaliśmy się w jednej sali, gdzie uroczystość prowadziły Panie Justyna Kumaniecka i Justyna Kołaczkowska. Dzieci mogły wykazać się sprawnością w konkursach:
   - rozpoznawanie po smaku (z zawiązanymi oczami) soku marchwiowego
   - rozpoznawanie po dotyku marchewki spośród warzyw (zawiązane oczy)
   - slalom z marchewką na talerzu
   - składanie obrazka z części (marchewka)
   - zebranie jak największej ilości marchewek do pojemnika w rękawicy kuchennej
Każda z grup zaprezentowała wiersz lub piosenkę o marchewce a wszystko to przeplatane było zabawą przy muzyce. Na koniec dzieci z uśmiechem na twarzy i ze smakiem schrupały marchewkę.Podsumowaniem uroczystości było przedstawienie Teatru „Maska” z Krakowa pt.„Pirat Pączuszek i Łakomczuszek” (spektakl, który poprzez wesołą bajkę przekazuje podstawową wiedzę na temat zdrowego odżywiania)

Strona:
Rok szkolny 2009/2010