Liczniki
Odwiedziło nas
Zgodnie z założeniami planu rocznegonasze Przedszkole  realizuje tematykę związaną z poznawaniem różnych krajów Unii Europejskiej.
Dzieci poznały już Anglię, ojczyznę Kubusia Puchatka a 28.11.2011r zwiedzając Europę, Panie wraz z grupą maluszków zorganizowały DZIEŃ FRANCUSKI.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania w języku francuskim oraz krótkiej charakterystyki tego pięknego kraju- położenie, wielkość, flaga.
Następnie dzieci wyruszyły w podróż przy piosence "Jedzie pociąg z daleka".
Odwiedziły stolicę Francji-Paryż z wysoką wieżą Eiffla,dowiedziały się o zabytkowym pałacu królewskim Wersalu,słynącym ze wspaniałych ogrodów podobnych do labiryntów.
W dalszą podróż wyruszyły do parku rozrywki-Disneylandu aby na koniec powrócić do Paryża do słynnego kabaretu Mulin Rouge i obejrzeć pokaz tańca Kankana.
Milusińscy mieli też okazję uczestniczyć w wielu konkursach i nauczyć się francuskiej wersji popularnej piosenki "Panie Janie".
Takie spotkanie rozwijają u dzieci poczucie przynależności Polski do Europy i świadomości że jesteśmy Europejczykami.
Poznajemy kraje Unii Europejskiej - FRANCJA